فرمول نویسی دستی در MathType

فرمول نویسی دستی در MathType

«برای من خواندن این که شن ساحل‌ها نرم است کافی نیست: می‌خواهم پای برهنه‌ام این نرمی را حس کند. معرفتی که قبل از احساسی نباشد، برای من بیهوده است.»

شاید این گفته‌ی آندره ژید در مائده‌های زمینی‌اش، بهترین معرفی برای ویژگی Open Math Input Panel باشد. با گسترش روزافزون فناوری استفاده از کاغذ و خودکار برای بیان احساس و منطق به فراموشی سپرده شده است. اما شاید هنوز هم عده‌ای باشند که لذت خودکار به دست گرفتن و نوشتن بر روی صفحه‌ی کاغذ را با هیچ چیز عوض نکنند. Open Math Input Panel که من از آن به “فرمول نویسی دستی در MathType” تعبیر می‌کنیم این امکان را به کاربر می‌دهد که فرمول‌های موردنظر خود را به صورت دستی بنویسد و نرم‌افزار آن را به صورت تایپ شده در اختیار کاربر قرار دهد.

برای استفاده از این ویژگی کافی است در محیط MathType، از سربرگ Edit گزینه Open Math Input Panel را انتخاب کنید. در پنجره‌ای که باز می‌شود می‌توانید به راحتی فرمول موردنظر خود را با ماوس به صورت دست‌نویس بنویسد و در انتها از پایین همین پنجره گزینه‌ی Insert را بزنید. فرمولی که به صورت دستی وارد کرده‌اید، به صورت تایپ شده در محیط MathType درج می‌شود.
استفاده از این روش علاوه بر حصول لذت فرمول نویسی به صورت دستی، باعث می‌گردد چنانچه کاربر تسلط کافی به در فراخوانی و استفاده از ابزارهای MathType را نداشته باشد به راحتی بتواند فرمول موردنظر خود را درج و به صورت تایپ شده در اختیار داشته باشید.

لازم به ذکر است که برای استفاده از این قابلیت MathType قابلیت Table PC Components در رایانه‌ی شما فعال شده باشد. برای این منظور می‌تواند از مسیر
Control panel > Program > Turn windows features on or off
پنجره‌ی windows features را فراخوانی کرده و در پنجره‌ی باز شده تیک گزینه‌ی Table PC Components را بزنید.

فرمول نویسی دستی در MathType

دیدگاهتان را بنویسید