ابزار Offset برای خلق الگوهای تکراری در Microsoft Visio

ابزار Offset برای خلق الگوهای تکراری در Microsoft Visio

ابزار Offset

به نام خدا. دستور Offset، برای ایجاد کپی و تکثیر از یک شیء به کار می رود و همچنین برای جابه جایی ساده شیء، در یک فاصله ی مشخص، می توان از این دستور استفاده کرد. ابزار Offset ، عملکردی مشابه با دستور Copy و Cut دارد اما با قابلیت های بسیار بیشتری.

در علم و ادب تکرار ملال‌آور است و بیهوده. «عقل» تکرار را نمی‌پسندد. اما «احساس» تکرار را دوست دارد، طبیعت تکرار را دوست دارد، جامعه به تکرار نیازمند است و طبیعت را از تکرار ساخته‌اند. جامعه با تکرار نیرومند می‌شود، احساس با تکرار جان می‌گیرد…” (هبوط در کویر، علی شریعتی)

شاید بهترین وسیله برای درک این تکرارهای لذت بخش، استفاده از دستور Offset در نرم‌افزار Microsoft Visio باشد. دستور Offset، بهترین روش برای ایجاد سریع خطوط شبکه ای، دایره های هم مرکز، و الگوهای تکراری که با فاصله های دقیق از هم قرار دارند، می باشد. با استفاده از آن می توان مجموعه ای از خطوط و منحنی های موازی را در یک فاصله ی مشخص از هر طرف شکل اولیه، ایجاد کرد.

برای استفاده از این ابزار در نرم افزار Microsoft Visio، همانند دستور Trim و سایر ابزارهای گروه Operation، باید سربرگ Developer در نوار منوها، فعال شده باشد.

پس از انتخاب کردن (select) شیء موردنظر، از مسیر زیر، دستور Offset را روی آن اعمال می‌کنیم:

Developer > Shape Design > Operations > Offset

برخلاف سایر دستورات ویرایشی شکل در قسمت Operations، دستور Offset قابلیت اعمال بر روی یک شکل ـ به صورت مجزا و مستقل ـ را دارد و نیاز نیست که چند شیء به صورت همزمان در حالت select قرار گیرند.

پس از اعمال دستور Offset، پنجره‌ی Offset distance باز می‌شود که از کاربر می‌خواهد که فاصله‌ی بین شکل‌های تکثیر شده از شکل اولیه را به صورت دقیق، تعیین کند.

ابزار Offsetدر نتیجه اعمال این دستور، سه شکل مشابه و موازی ایجاد می گردد و شکل اولیه و اصلی نیز، پاک نمی شود.

ابزار Offset

دیدگاهتان را بنویسید