جستجوی عناصر گرافیکی در واژه پرداز Word

جستجوی عناصر گرافیکی در واژه پرداز Word

جستجوی عناصر گرافیکی در واژه پرداز Word

واژه‌پرداز MS-Word، قابلیت درج انواع مختلف عناصر گرافیکی اعم از تصاویر، نمودارها، شکل‌های هندسی، بلوکدیاگرام‌ها و… را به کاربر می‌دهد. این عناصر گرافیکی تأثیرگذاری بسزایی در انتقال مفاهیم به خواننده دارند. گاهی اوقات لازم است که بر روی بعضی از این عناصر گرافیکی، تغییراتی انجام دهیم و آنها ویرایش کنیم. اگر یک سند تک برگی داشته باشیم که فقط دو یا سه تا از این عناصر گرافیکی را در خود جای داده باشد، با مشکل چندانی مواجه نخواهیم بود. اما اگر سندی چند صد صفحه‌ای که مملو از عناصر گرافیکی متعدد می‌باشد، مواجه باشیم؛ دیگر جستجو و پیدا کردن عناصر گرافیکی مدنظرمان برای اعمال تغییرات دلخواه، کار چندان ساده‌ای نخواهد بود. در این مطلب قصد داریم تا چند روش برای جستجوی عناصر گرافیکی در واژه پرداز Word، ارائه نمائیم.

۱- استفاده از پنجره‌ی Find

از مسیر زیر پنجره‌ی Advanced Find را باز می‌کنیم:

Home (tab) > Editing (group) > Find > Advanced Find                        

در پنجره‌ی باز شده، از قسمت Find، منوی کشویی Special را باز کرده و گزینه‌ی Graphic را انتخاب می‌کنیم. اکنون با لمس گزینه Find next، می‌توان عناصر گرافیکی موجود در سند متنی را جستجو و پیدا نمود.

جستجوی عناصر گرافیکی در واژه پرداز Word

۲- استفاده از Selection Pane:

از مسیر زیر پنجره‌ی Selection Pane را باز می‌کنیم:

Home (tab) > Editing (group) > Select > Selection Pane

به این ترتیب در سمت راست فضای کاری واژه‌پرداز Word، پنجره‌ی Selection Pane نمایان می‌گردد و فهرست عناصر گرافیکی موجود در سند نمایان می‌شود. به این ترتیب کلیک کردن بر روی هر کدام از اشیاء گرافیکی موجود در فهرست، شیء مورد نظر در سند متنی در حالت انتخاب قرار می‌گیرد. ضمن اینکه این پنجره امکاناتی نظیر ترتیب قرار گرفتن شیء در سند و همچنین نمایش یا عدم نمایش آنها را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

جستجوی عناصر گرافیکی در واژه پرداز Word

۳- استفاده از کلید Tab

برای این منظور، ابتدا روی یکی از عناصر گرافیکی موجود در سند نظیر تصاویر، اشکال، نمودار و… کلیک کرده و آن را در حالت انتخاب قرار دهید. با فشردن کلید Tab از روی صفحه کلید، نرم‌افزار به صورت خودکار شیء گرافیکی بعدی را یافته و در حالت انتخاب قرار می‌دهد. چنانچه قصد دارید به شیء گرافیکی قبلی بازگردید از کلیدهای ترکیبی Shift + Tab استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید