قالب‌بندی علامت پاورقی Footnote Mark

قالب‌بندی علامت پاورقی Footnote Mark

قالب بندی پاورقی footnote mark

از پاورقی برای توضیح دادن، نقل قول و یا ارائه منبع استفاده می‌شود. پاورقی (Footnote) معمولاً در انتهای هر صفحه ظاهر می‌شود و شامل دو قسمت مرتبط بهم می باشد. یکی، علامت پاورقی یا Footnote Mark و دیگری، متنی است که می‌خواهیم به عنوان توضیح به در پاورقی قرار گیرد (corresponding not). در مواردی نیاز داریم که قالب‌بندی علامت پاورقی (Footnote Mark) را در سند متنی خود تغییر دهیم. مثلا رنگ، فونت، سایز و…. یا حتی گاهی اوقات بخواهیم تمام پاورقی‌های متن را به یکباره حذف کنیم.

برای قالب‌بندی علامت پاورقی Footnote Mark ابتدا باید همه‌ی آنها را در حالت انتخاب (select) قرار دهیم. به منظور، از مسیر زیر پنجره جستجو یا Find را باز می‌کنیم:

Home (tab) > Editing (group) > Find > Advanced Find

در پنجره‌ی باز شده، در کادر مقابل Find what کلیک می‌کنیم. سپس روی گزینه‌ی More کلیک می‌کنیم تا به تنظیمات بیشتری در این پنجره دسترسی داشته باشیم.

در قسمت Find، کادر کشویی گزینه‌ی Special را باز کرده و گزینه‌ی Footnote Mark را انتخاب می‌کنیم.

چنانچه در تصویر مشاهده می‌کنید؛ در کادر مقابل Find what مقدار f^ درج می‌شود. حالا نوبت آست که محدوده‌ی این جستجو را تعیین کنیم. اگر قصد قالب‌بندی علامت پاورقی در کل متن را را دارید، در همین پنجره‌ی Find، از کادر کشویی Find In گزینه Main Document را انتخاب می‌کنیم. و پنجره را می‌بنیدم. به این ترتیب علامت تمام پاورقی‌ها در متن در حالت انتخاب یا select قرار می‌گیرند و ما می‌توانیم تمام قالب‌بندی های مورد نظر خود مثل رنگ، فونت، اندازه و…. روی آنها اعمال کنیم.

قالب بندی علامت پاورقی footnote mark

 

  • نکته: در مواردی که به دلایل نامشخصی قالب‌بندی علامت پاورقی ها از حالت پیش‌فرض خود خارج و به صورت ناهمگون با متن درج می‌گردد، از این روش‌ برای اصلاح آنها استفاده کرد.

برای حذف کردن یکباره‌ی تمام پاورقی‌ها کافی است پس از اینکه علامت پاورقی‌ها را در حالت انتخاب (select) قرار گرفت، کلید delete روی صفحه کلید، را فشار دهید. به همین سادگی، تمام پاورقی‌های متن، حذف می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید